Netta Janhonen
SKVL Laatuauktorisoitu kiinteistönvälittäjä LKV, KiLAT
050 439 1280 netta.janhonen@savolin.fi Ota yhteyttä välittäjään
1h, k, kph
124 000 €
Yksiö erinomaisella sijainnilla Lutakossa omaksi kodiksi tai sijoitukseen!
29 m² koti tarjoaa modernia asumista Jyväskylän halutuimmalla sijainnilla loistavien liikenneyhteyksien ja kattavien palveluiden läheisyydessä. Asunto sijaitsee talon toisessa kerroksessa, ja sen ikkunat avautuvat rauhalliselle sisäpihalle. Esteetön kulku asuntoon käy kätevästi sisäpihan puoleisesta ovesta.
Selkeä pohjaratkaisu tekee kodista toimivan ja viihtyisän. Keittiöstä löytyy kaikki tarvittava astianpesukoneesta lähtien, ja kylpyhuoneessa on lattialämmitys sekä paikka pyykinpesukoneelle. Säilytystilaa löytyy eteisestä sekä erillisestä huoneistokohtaisesta varastosta.
Asunto Oy Jyväskylän Juhannusruusu on valmistunut vuonna 2017 omalle tontille. Uudehko yhtiö tarjoaa huoletonta asumista vuosiksi eteenpäin. Rahoitusvastike on tuloutettu yhtiön kirjanpidossa.
Lutakko tunnetaan erityisesti haluttuna ja eläväisenä asuinalueena Jyväskylässä. Upeat järvimaisemat, viihtyisät ulkoilureitit sekä keskustan palvelut kävelyetäisyydellä. Tämä koti yhdistää erinomaisen sijainnin, modernin asumisen ja huolettoman taloyhtiön.
Asunnossa on hyvä vuokralainen toistaiseksi voimassaolevalla vuokrasopimuksella 525€/kk, vapautumisessa löytyy tarvittaessa joustoa.
Myynti ja yksityisesittelyt
Netta Janhonen / 050 4391280 / netta.janhonen@savolin.fi
80524094
1h, k, kph
1
29 m²
29 m²
2
2017
Sopimuksen mukaan
Tietoliikennevastike 0,50 €/kk
Oma
124 000 €
55 619,42 €
Vesimaksuennakko 30 € / kk / hlö (Ennakko, tasaus kulutuksen mukaan)
133,40 €
489,34 €
Hyvä
Kaukolämpö ja vesikiertoinen patterilämmitys, pesuhuoneissa mukavuuslattialämmitys sähköllä
Asunto Oy Jyväskylän Juhannusruusu
Jyvässeudun Kiinteistöpaletti Oy
Hallituksen kunnossapitotarveselvitys seuraavalle viidelle vuodelle:
IV-kanavien puhdistus 2026 (huoltosuunnitelmassa)
Palovaroittimien uusiminen 2027 (alustavasti suunnitteilla)
Valvontakamerat 2022 (kiinteistön yhteisiin tiloihin, mm. uvv, pyörävarasto ja alaporraskäytävät, on asennettu tallentavia valvontakameroita)
Jäähdytysjärjestelmä 2023 (kiinteistön ilmanvaihtokonehuoneeseen ja vesikatolle on asennettu 06/2023 keskitetty tuloilman jäähdytyslaitteisto)
41
Huoltoyhtiö
C2013
Autohallipaikat myydään omina osakkeinaan. Asunnon yhteydessä ei ole myytävissä autohallipaikkaa.
Tasakatto
Novart-keittiö
Kylpyhuoneen kalusteet uusittu 4/2025 taloyhtiön toimesta.
Betoni/sandwich-betonielementti
Netta Janhonen
SKVL Laatuauktorisoitu kiinteistönvälittäjä LKV, KiLAT
050 439 1280 netta.janhonen@savolin.fi Ota yhteyttä välittäjään
Netta Janhonen
SKVL Laatuauktorisoitu kiinteistönvälittäjä LKV, KiLAT
050 439 1280 netta.janhonen@savolin.fi Ota yhteyttä välittäjään
Netta Janhonen
SKVL Laatuauktorisoitu kiinteistönvälittäjä LKV, KiLAT
050 439 1280 netta.janhonen@savolin.fi Ota yhteyttä välittäjään