
Kohdettä välittää:
Nina Tawast
Kiinteistönvälittäjä, LKV, SKVL laatuauktorisoitu kiinteistönvälittäjä
050 573 6106 nina.tawast@savolin.fi Ota yhteyttä välittäjään2 huonetta, avokeittiö, kph, vaatehuone, parveke
182 000 €
Vaasankadulta, Asunto Oy Kulmakartanosta vapautunut ostettavaksi remontoitu, ylimmän kerroksen kaksio!
Tilavasta, 65 m2:n kodista avautuvat ikkunat Vaasankadun suuntaan. Oma parveke tarjoaa kivan näköalapaikan Vaasankadulle ja mukavan oleskelupaikan vaikka aamukahvin nauttimiseen.
Asunto on remontoitu kattavasti v. 2011 putkiremontin yhteydessä. Remontissa asunnon seinäpinnoilta poistettiin vanhat tapetit, seinät tasoitettiin ja maalattiin. Lattiat tasoitettiin ja lattiaksi asennettiin ajaton Timberwisen lankkuparketti. Asuntoon teetettiin puusepällä umpipuinen keittiö kivitasoineen ja keittiö avarrettiin avokeittiöksi kaatamalla keittiön ja olohuoneen välinen väliseinä. Lisäksi remontissa asunnon kaikki sähköt uusittiin: sähkövedot tehtiin ns. roiloamalla seinän sisään ja asuntoon lisättiin runsaasti pistorasioita. Lisäksi kylpyhuone remontoitiin kokonaisuudessaan.
Makuuhuoneeseen on käynti kauniisti entisöityjen pariovien kautta. Lisäksi makuuhuoneesta on halutessa erotettavissa pienempi tila esimerkiksi vaatehuoneeksi tai työhuoneeksi, sillä makuuhuoneeseen on toinenkin käynti eteisestä.
Asunto sijaitsee yhdellä kaupungin parhaista paikoista. Kauppakadun ja Vaasankadun kulma tarjoaa mukavan asuinympäristön sinulle, joka arvostat rentoutumista kaupungin puistojen, kahviloiden ja kulttuuritarjonnan välittömässä läheisyydessä, aivan keskustan sykkeen tuntumassa. Esimerkiksi Cygnaeuspuisto, Lounaispuisto ja Jyväskylän yliopiston pääkampus sijaitsevat vain kivenheiton päässä asunnolta. Kauppakadun kivijalkaliikkeet ja ravintolat tarjoavat elämyksiä kulttuurinnälkäisille. Jo kauempaa, korkealta Vaasankadulta siintää kaupunkilaisten rakastama Jyväsjärvi rantaraitteineen ja korkeine suihkulähteineen, tarjoten ulkoilu- ja harrastusmahdollisuuksia ympäri vuoden.
Yhtiöstä on huolehdittu hyvin. Mm. ikkunat ja parvekeovet ovat uusittu -91 ja hissit, lukostot, putket ja vesikate ovat uusittu 2000-luvulla. Yhtiöllä on omistuksessaan mm. useita liiketiloja, joiden ansiosta hoitovastike on ollut edullinen.
Varaa oma yksityisesittelyaikasi!
Nina Tawast
Kiinteistönvälitys LKV Savolin Oy
nina.tawast@savolin.fi
0505736106
80113455
2 huonetta, avokeittiö, kph, vaatehuone, parveke
2
65 m²
65 m²
5
1952
Sopimuksen mukaan
Oma
182 000 €
Kulutuksen mukaan
143 €
Hyvä
1
15 euroa kuukaudessa
kuukaudessa
Kaukolämpö
Asunto Oy Kulmakartano
Jyväskylän Kiinteistöpalvelu Oy ISA
Näitä kunnossapitotöitä ovat normaalien vuosittaisten kunnossapito- ja korjaustöiden lisäksi
seuraavat:
– pihan asfalttikorjauksia
– julkisivujen ja parvekkeiden korjaussuunnittelu ja saneeraus
– ikkunoiden huoltomaalaus
– liikehuoneistojen sisäänkäyntien huoltomaalaus
– huoneistokohtaisten vesimittareiden uusiminen
– koneellisen ilmanvaihdon nuohous
– pihasuunnitelman teettäminen
Yhtiön rakennuksessa on aiemmin toteutettu seuraavat merkittävimmät kunnossapito- ja
muutostyöt:
-ikkunoiden ja parvekeovien uusiminen 1991
-parvekelinjojen saneeraus 1997
-C-rapun hissin saneeraus 2000
-A, B ja D-rappujen hissien saneeraus 2001
-saunaosaston saneeraus 2002
-talopesulan kondenssikuivain 2002
-parvekekattojen hankkiminen 2003
-autotallien ovien vaihto 2003
-lukostojen uusiminen 2005
-antenniverkon saneeraus digi-aikaan 2005
-vesikatteen osittainen uusiminen 2008
-lämmönvaihdinten saneeraus 2010
-kiinteistöliittymän hankinta 2010
-porraskäytävien maalaus 2012
-perinteinen putkiremontti 2011 – 2012
-toimistojen koneellinen ilmanvaihto 2014 – 2015
-siipirakennuksen huopakaton saneeraus 2019 – 2020
-konesauma vesikattojen saneeraus 2019 – 2020
-painovoimaisen ilmanvaihdon nuohous 2020
-julkisivujen ja parvekkeiden kuntotutkimus 2021
-porttikongin ajoluiskan kunnostus 2021
-porttikongin seinien huoltomaalaus 2021
-Kauppakadun rapatun päädyn rappauskorjaukset ja seinämaalaus 2021
19
Huoltoyhtiö
Painovoimainen
F2013
Harjakatto
Puusepän toteuttama, tyylikäs umpipuinen avokeittiö. Työtasot kiveä, sivutaso tammea.
Moderni kylpyhuone, jossa kaunis tehostelaatoitus. Lattiassa sähkötoiminen mukavuuslattialämmitys, joka asennettu v.2011 putkiremontin yhteydessä.
Avara, valoisa olohuone, jossa kauniit ikkunapenkit ja josta pariovet makuuhuoneeseen.
Betoni
Nina Tawast
Kiinteistönvälittäjä, LKV, SKVL laatuauktorisoitu kiinteistönvälittäjä
050 573 6106 nina.tawast@savolin.fi Ota yhteyttä välittäjäänNina Tawast
Kiinteistönvälittäjä, LKV, SKVL laatuauktorisoitu kiinteistönvälittäjä
050 573 6106 nina.tawast@savolin.fi Ota yhteyttä välittäjäänNina Tawast
Kiinteistönvälittäjä, LKV, SKVL laatuauktorisoitu kiinteistönvälittäjä
050 573 6106 nina.tawast@savolin.fi Ota yhteyttä välittäjään