3 mh + oh + keittiö+ kph + 2 parveketta
Velaton myyntihinta 259000.00 €
Kaunis, juuri remontoitu keskustakoti Kirkkopuiston laidalla! Kolmeen ilmansuuntaan olevat ikkunat tuovat kulmahuoneistoon hyvin valoa, vaaleat pintamateriaalit korostavat valoisuutta ja avaruutta. Olohuone on tilava, ja isot ikkunat avaavat näkymät Kirkkopuistoon. Ruokailuryhmällekin löytyy reilusti tilaa oleskelutilan puolelta. Keittiö on moderni ja viihtyisä, ja ikkuna tuo valoisuutta myös ruoanlaittohetkiin. Sisäpihan puolella on kaksi hyvänkokoista makuuhuonetta, joista löytyy säilytystilaa korkeista kaapeista. Kauppakadun puoleisesta, asunnon isoimmasta makuuhuoneesta on käynti asunnon toiselle lasitetulle parvekkeelle, jolla on mukava viettää esimerkiksi aamun kahvihetkiä kesäauringon lämmittäessä. Kylpyhuone on myös remontoitu hillityin, modernein värisävyin. Taloyhtiössä on muun muassa julkisivu saneerattu sekä kylpyhuoneet, viemärit ja käyttövesiputkistot uusittu, hissit modernisoitu sekä taloyhtiön saunatilat saneerattu kokonaisuudessaan. Juuri valmistumassa olevat viemäri- ja kylpyhuonesaaneerauksesta tälle huoneistolle tuleva jyvittämätön laskennallinen osuus, noin 46.000 euroa sisältyy velattomaan kauppahintaan. Taloyhtiöllä vuokratuloja liiketiloista joilla katetaan osa hoitomenoista. Hoitovastike tällä hetkellä 2.2 EUR/m2. Kaikki keskustan palvelut ovat kävelymatkan päässä, ja bussiyhteydet keskustasta muualle kaupunkiin ovat hyvät. Tervetuloa ihastumaan ja tutustumaan!
Asuinpinta-ala m2
90.0 m2
Kokonaispinta-ala
90.0
Kuvaus
Kaunis, juuri remontoitu keskustakoti Kirkkopuiston laidalla!
Kolmeen ilmansuuntaan olevat ikkunat tuovat kulmahuoneistoon hyvin valoa, vaaleat pintamateriaalit korostavat valoisuutta ja avaruutta. Olohuone on tilava, ja isot ikkunat avaavat näkymät Kirkkopuistoon. Ruokailuryhmällekin löytyy reilusti tilaa oleskelutilan puolelta.
Keittiö on moderni ja viihtyisä, ja ikkuna tuo valoisuutta myös ruoanlaittohetkiin.
Sisäpihan puolella on kaksi hyvänkokoista makuuhuonetta, joista löytyy säilytystilaa korkeista kaapeista. Kauppakadun puoleisesta, asunnon isoimmasta makuuhuoneesta on käynti asunnon toiselle lasitetulle parvekkeelle, jolla on mukava viettää esimerkiksi aamun kahvihetkiä kesäauringon lämmittäessä.
Kylpyhuone on myös remontoitu hillityin, modernein värisävyin.
Taloyhtiössä on muun muassa julkisivu saneerattu sekä kylpyhuoneet, viemärit ja käyttövesiputkistot uusittu, hissit modernisoitu sekä taloyhtiön saunatilat saneerattu kokonaisuudessaan.
Juuri valmistumassa olevat viemäri- ja kylpyhuonesaaneerauksesta tälle huoneistolle tuleva jyvittämätön laskennallinen osuus, noin 46.000 euroa sisältyy velattomaan kauppahintaan.
Taloyhtiöllä vuokratuloja liiketiloista joilla katetaan osa hoitomenoista. Hoitovastike tällä hetkellä 2.2 EUR/m2.
Kaikki keskustan palvelut ovat kävelymatkan päässä, ja bussiyhteydet keskustasta muualle kaupunkiin ovat hyvät.
Tervetuloa ihastumaan ja tutustumaan!
Kunto
Hyvä
Keittiön varusteet
Kokonaisuudessaan kodinkoneineen remontoitu keittiö. Varusteet:, astianpesukone, induktioliesi, liesi tai uuni erikseen, jää-pakastinkaappi, laminaattitasot
Kylpyhuone
Suihku, suihkuseinä, peilikaappi, pesukonevalmius, laattalattia, laattaseinä, lattialämmitys
Kaavatilanne
Asemakaava
Kaavatiedot
Jyväskylän kaupunki
Kattotyyppi
Pulpettikatto/huopakate
Lämmitys
Kauokolämpö
Rakennusvuosi
1960
Huoneiden lukumäärä
4
Myyntihinta
240338.68
Asuntojen lukumäärä
A 1
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Jyväskylän Suojakulma
Huoltoyhtiö
Jaana Patinen Aari Isännöinti Oy
Kerros
2/6
Rakennusmateriaali
Kivi